Feng Shui – Harmonia w Życiu

Biżuteria | Aranżacja Wnętrz | Projekty Logo

JAKIE MIESZKANIE TAKIE ŻYCIE

Feng Shui opiera się na założeniu, że mieszkanie stanowi odzwierciedlenie tak wnętrza jak i stanu zewnętrznego swego właściciela.
Wszystko, co tworzymy i czym się zajmujemy zabarwiamy unikalnością swej osobowości, w ten sposób dając wyraz naturalnej skłonności do samoekspresji. Jeśli nie czujesz się przekonany, poświęć chwilę na wykonanie szybkiego i prostego eksperymentu.
Najpierw dokończ zdania:

(1) „Moje mieszkanie wyglądałoby zupełnie inaczej, gdyby nie______”
(2) „Chciał(a)bym, żeby moje mieszkanie było bardziej______, mniej______”,
a następnie zwrot „moje mieszkanie” zastąp kolejno wyrażeniami „MOJE ŻYCIE” i „JA”.

Jeśli za przyczynę niezadowalającej Cię sytuacji mieszkaniowej uznałeś układ lub wielkość pomieszczeń („Moje mieszkanie wyglądałoby zupełnie inaczej, gdyby pokoje nie były takie małe/ ciasne/ źle rozplanowane”), być może czujesz, że Twoje życie jest dla Ciebie za ciasne, a Ty sam jesteś ograniczany przez sytuację zewnętrzną, której nie jesteś w stanie kontrolować.
Jeżeli zaś w satysfakcjonującym Cię urządzeniu mieszkania, według własnego gustu i uznania, przeszkadza Ci wpływ innych („Moje mieszkanie wyglądałoby zupełnie inaczej, gdyby partner/ właściciel mieszkania nie narzucał mi swej woli”), być może czujesz, że Twoje życie zdominowane zostało przez osoby Ci bliskie (partner, rodzina, przyjaciele), bądź przez ludzi, którzy mają nad Tobą władzę (autorytety, zwierzchnicy).

Ta część ćwiczenia miała za zadanie uświadomienie Ci analogii między Twoim domem a Twoim życiem, jak również rodzaju ewentualnych ograniczeń, jakie mogą powstrzymywać Twój rozwój.
Druga część ćwiczenia uzmysłowi Ci, że doskonale wiesz, co Ci przeszkadza a czego brakuje w Twoim życiu („Chciałbym, żeby moje mieszkanie/ życie było bardziej ______, a mniej _____).

foto1

źródło: „Jak żyć świadomie” R. Oślizło
foto: Aleksander Poniewierski

powrót >>>

Feng Shui

paulinagasiun • 14 listopada 2014


Next Post