Feng Shui – Harmonia w Życiu

Biżuteria | Aranżacja Wnętrz | Projekty Logo

O KOLORACH W FENG SHUI – CZERWIEŃ OGNIA

Postanowiłam podzielić się z Tobą wiedzą o kolorach oraz ich wpływie psychologicznym, zdrowotnym i energetycznym na człowieka. Jakiś czas temu pisałam o żywiołach i ich powiązaniu z kolorami. Teraz nadszedł czas  na rozwinięcie tematu barw.
Czym jest kolor?
Jest wibracją powstałą w wyniku rozszczepienia światła .
Każdy widzi kolory inaczej, ma swoje preferencje i upodobania. Jednak są pewne uniwersalne zasady stosowania i łączenia ze sobą kolorów. W sztuce Feng Shui obowiązuje zasada zdrowego rozsądku i umiaru. Im bardziej intensywny jest kolor, tym oszczędniej go stosujemy.
W cyklu żywiołów wyróżniamy 5 elementów: ogień, ziemia, metal, woda i drzewo. Odpowiadające im kolory podstawowe to: czerwień, żółty, biały, niebieski i zielony. Każdy kolor odpowiada innego rodzaju energii i wywołuje odmienny skutek.
Łącząc ze sobą kolory należy pamiętać o cyklach, o których pisałam jakiś czas temu w poście lub w e-booku (www.poradnik.paulinagasiun.com). I tak, wyróżniamy cykl tworzący, kontrolujący i osłabiający.
Relacje pomiędzy kolorami są analogiczne do relacji pomiędzy żywiołami, które reprezentują.
W jaki sposób kolory oddziałują na psychikę, przestrzeń, sferę materialną oraz duchową?
Są pomocne w zwalczaniu kompleksów i uzależnień, wychodzeniu poza swoje ograniczenia, w umacnianiu i pogłębianiu pozytywnych cech, przyciąganiu prosperity.

Zacznijmy od pierwszego żywiołu:
Ogień – kolor czerwony , uważany za najbardziej energetyczny, aktywny, dodaje energii i odczucia ciepła. Stymuluje aktywność fizyczną i psychiczną.  Użyty w nadmiarze, może być przyczyną agresywności, nadmiernego podekscytowania i emocjonalnych reakcji a nawet migreny.
Czerwień ma bardzo duże oddziaływanie terapeutyczne, np. w przypadku zmęczenia czy anemii. Zbyt dużo czerwieni w pokojach dziecinnych może pobudzić ich niepokój i nadpobudliwość. Zamiast czerwieni można zastosować spokojniejsze odcienie różu, jednak pamiętajmy o umiarze. Z kolei brak koloru czerwonego może przyczynić się do odrętwienia, zaniku wrażliwości, namiętności i chęci do kontaktów seksualnych. Czerwień w kuchni to silne pobudzeniu układu trawiennego i wydzielania soków żołądkowych. Dobry dla niejadków
Czerwień wzmacnia zaufanie do samego siebie, swojej wartości i pewność siebie. Gruntuje stan samorealizacji. Delikatnie zaakcentowana sprzyja pomyślnym losom i utrzymuje w ruchu Bogactwo. Nadmiar może doprowadzić do niepowodzeń w interesach.
Jest barwą inspiracji, kreatywności i niepokoju twórczego.
Czerwień i purpura pomaga przywrócić równowagę w schorzeniach takich jak  „chroniczne niedomaganie” lub depresja.
Jeśli występuje w nas problem typu: nieczułość, nudziarstwo, gadatliwość, nadmierna wpływowość, niezdecydowanie, pasywność – czerwień jest pomocna w pokonywaniu i przezwyciężaniu tych trudności.
Czerwień także pomaga wzmocnić atrakcyjność (jasna czerwień), cierpliwość, bogactwo (czerwony portfel), kreatywność, pomyślność, współczucie, sprawność ruchową.
Czerwień (wraz z  odcieniami) i żywioł ognia harmonizują się z kolorami: zielonym i żółtym.  Z tym, że zielony go podsyca a żółty łagodzi.

Po więcej wiedzy na temat kolorów zapraszam na mój fanpage na FB – FENG SHUI – Nauka o Człowieku w Czasie i Przestrzeni

Zobacz biżuterię mojego autorstwa z czerwonym rubinem Tutaj >>

 

Paulina Gasiun

Feng ShuiKolory feng shuiŻywioły Feng Shui

paulinagasiun • 19 maja 2015


Previous Post

Next Post