Feng Shui – Harmonia w Życiu

Biżuteria | Aranżacja Wnętrz | Projekty Logo

FENG SHUI I PROGNOZA NA NOWY ROK 2015

Metafizyka chińska wyróżnia dwa poważne systemy astrologiczne. Jeden z nich bazuje na kalendarzu solarnym, drugi na kalendarzu lunarnym.
W kontekście Feng Shui, Nowy Rok zacznie się pomiędzy 3 a 5 lutego 2015.
Najczęściej ten początek przypada na dzień 4. lutego (choć co roku o innej godzinie) .

Dlaczego w lutym?
Jeśli analizujemy jakość otoczenia i wnętrza budynku w danym czasie, a tym przede wszystkim Feng Shui się zajmuje, to musimy wziąć pod uwagę chiński kalendarz SOLARNY. Jest on punktem wyjścia do analiz potencjału terenu (Feng Shui), ale także do badania potencjału osobowościowego i jakości czasu (odpowiednio: BaZi i ZeRi).
Kilka dni później następuje początek chińskiego nowego roku w kalendarzu LUNARNYM.
To także tradycyjne chińskie święto: NOWY ROK CHIŃSKI.
To święto państwowe, religijne i ludowe. Jest to święto ruchome. Rozpoczyna się w styczniu lub lutym. Wraz z nowiem księżyca.
A kończy się w pełni. Jego początek określa chiński kalendarz lunarny.
Obchody Chińskiego Nowego Roku to najważniejsze święto dla Chińczyków.
Jest długie i ma bogaty program. Obchody Nowego Roku to okres imprez i wydarzeń kulturalnych, trwających od dwóch tygodni do miesiąca!

Nowy Rok chiński wypada 19 lutego 2015
To rok „Drewnianej” Kozy (żywioł Drewno)

Jaki będzie rok Kozy?

Podążając w 2015 roku za Drewnianą Kozą zostawmy ważne sprawy, trudne decyzje, fundamentalne zmiany oraz ciężką pracę na inne czasy. Skupmy się na dopieszczaniu tego, co najważniejsze w życiu, czyli relacji z bliskimi, rodziną, przyjaciółmi. Dopieszczajmy siebie, swoje zdrowie swoje ciało i umysł oraz otoczenie.
Niech Drewniana Koza nauczy nas, że aby nabrać dystansu do codzienności, warto zatrzymać się na chwilę, rozejrzeć i dostrzec to, czego zwykle nie mamy czasu zobaczyć. Pobyć w ciszy i spokoju na łonie natury wyobrażając sobie, co kryje się w obłokach.
Uczmy się więc rezerwy do siebie i świata, zejdźmy do swojego wnętrza, odpuśćmy sobie wszelkie poczucia winy i ułóżmy się ze sprawami które do tej pory zabierały nam zbyt wiele energii.
Po burzliwym 2014 roku, niech to będzie spokojny rok, pełen obfitości i akceptacji, dobrej zabawy i codziennego uśmiechu.

Chiński Nowy RokFeng Shuirok 2015Rok Kozy

paulinagasiun • 1 stycznia 2015


Previous Post

Next Post